Įvykdyti projektai

 

 

Tarptautinio Leonardo da Vinči mobilumo projekto „Praktika Europoje – žingsnis į

technologinių kompetencijų ugdymą" Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0683 sklaida

Projekto rezultatų sklaida vykdoma mokyklos lygmenyje: dalyviai dalijosi įgyta patirtimi grupių susirinkimuose, mokyklos bendruomenei, pamokų metu. Mokyklos internetiniame tinklalapyje yra pateikta informacija apie projektą, jo rezultatus ir dalyvių įgytas kompetencijas. Po stažuotės mokyklos stenduose buvo parengta informacija apie stažuotę.

Projekto rezultatų sklaida mokyklų partnerių bendruomenės lygmenyje vyko Simno žemės ūkio mokykloje 2012 m. gruodžio 19 d. Vyko sklaidos renginys, kurio metu dalyviai pristatė savo stažuotę Turkijoje. Buvo degustuojami mokinių pagaminti tradiciniai priimančiųjų šalių patiekalai, konditerijos gaminiai, skambėjo tų šalių muzika, buvo demonstruojamos nuotraukos. Buvo pristatyta parengta metodinė medžiaga.

Renginio dienotvarkė (preliminari programa):

1. Ataskaitinis pranešimas (projekto vadovė – Laima Majauskienė).

2. Projekto dalyvių pasisakymai ( Sandra Baležentytė, Tautvydas Krisiulevičius).

3. Projekto darbo apibendrinimas (projekto vadovė – Laima Majauskienė).

4. Dalyvių sukurtų Turkijos patiekalų receptų aplankų pristatymas.

5. Europass dokumentų, sertifikatų, atestatų ir rekomendacijų įteikimas projekto dalyviams.

6. Turkiškų patiekalų stalo pristatymas ir degustacija.

 

Vizito į Turkiją atspindžiai

Simno žemės ūkio mokyklos mokiniai kartu su Kauno pramonės ir prekybos mokymo centro bei Marijampolės profesinio rengimo centro mokiniais 2012-09-12 - 2012-11-03 vyko į stažuotę Turkijoje pagal mobilumo projektą Nr. LLP – LdV – IVT – 2012 – LT – 0683 „Praktika Europoje – žingsnis į technologinių kompetencijų ugdymą“. Stažuotės metu septynias savaites Oludeniz miesto „Club Belcekiz Beach“ viešbutyje dalyviams buvo organizuota kokybiška praktika: mokinai išmoko įvairiųturkiškų patiekalų gamybos, susipažino su naujomis technologijomis, susitiko su profesionaliais virtuvės šefais. Viešbučio vadovybė dėjo visas pastangas, kad dalyviai gerai adaptuotųsi svetimoje kultūrinėje erdvėje.

Priimanti organizacija organizavo plačią kultūrinę programą. Taip pat mūsų mokiniai susitiko su kitais projektų dalyviais iš Čekijos. Kalbinis parengimas taip pat buvo vykdomas labai kokybiškai - išmokome elementariai susikalbėti darbo vietoje irgyvenimo erdvėje.

Labai esame dėkingi šiai organizacijai už kokybišką ir šiltą vizitą. Dalyviaigrįžo patenkinti, įgiję naujų žinių, susipažinę su naujomis technologijomis.

Dalyvavimas tarptautiniame projekte skatina mokinius labiau domėtis savo profesija, mokytis užsienio kalbų, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Tai kelia mokyklos prestižą. Kaip parodė mokinių apklausa, toks profesinis mokymas yra patrauklesnis, nes jie turi galimybę tobulinti savo kompetencijas, įgyti tarptautinės patirties bei gauti Europass mobilumo dokumentus, kurie pripažįstami visoje Europoje.

Mokyklos partneriai